Çocuk Eğitiminden Önce, Ebeveyn Eğitimi

Ben Şeyma Demircan Namazcı.2005 yılında çocuklarla çalışmaya başladım.​2 yıl çeşitli okullarda farklı yaş gruplarıyla çalıştıktan sonra 2007 yılında kız kardeşlerimle birlikte kurduğumuz Özel Emirgan Emir anaokulunda 3-6 yaş sınıf öğretmenliği yapmaya başladım.

​Meslek hayatım boyunca eğitim teknolojilerini, yenilikleri ve farklı eğitim sistemlerini takip ettim. Çocukları daha iyi tanımak ve yorumlamak için çocuk psikolojisi, kişilik analizi, çocuk zeka testleri, oyun terapisi eğitimleri aldım.

Öğretmenlik serüvenim ve bitmeyen eğitimim devam ederken bir yandan da ilahiyat fakültesini bitirdim. 2015 yılında kurucularından olduğum okul harici okullarda 13-16 yaş gençlerin din eğitim derslerine girdim.

Çocuk eğitimde Allah sevgisi ve din eğitiminin ne derece önemli olduğunu farklı yaş gruplarında yüzlerce çocukla yaşayarak gördüğüm için tecrübe ve deneyimlerimi ebeveynlere ve yeni nesil öğretmenlere aktarmaya karar verdim.

Bu kararım doğrultusunda 2017 yılında gelişen olaylara islami yorumlar yapan Mirat Haber’de eğitim makaleleri yazmaya ve ARDEV – Araştırma Dayanışma ve Eğitim Vakfı desteği ile Ebeveyn Anaokulu adlı eğitim videoları çekmeye başladım.

Özellikle din eğitimini doğru verebilmek isteyen ebeveynler, sınıf içi düzende çocuklara doğru tepkiler vermek isteyen öğretmenler ve çocuk psikolojisinde din eğitiminin önemini anlamak isteyen psikologlar video ve makalelerimin takipçisi oldular.

Beğenilen Ebeveyn Anaokulu programı Flash TV, Hilal TV ve Anadolunun birçok yerel televizyonunda yayınlandı. Bu süreçte takipçilerime daha yakın olabilmek, sorularına elimden geldiğince cevap verebilmek için Ebeveyn Anaokulu instagram sayfasını açtım. 2018 yılı sonunda anne olmak gibi harika bir sebep ile program çekimlerime ve sayfamdaki soru-cevap diyaloglarına bir süreliğine ara verdim.​

Şu an Özel Emirgan Emir Anaokulu’nda Müdürlük görevinde çocuklarla çalışmaya ve makaleler yazmaya devam ediyorum.

Bilgi ve tecrübelerimi paylaşmak üzere; Okul, öğretmen ve ve​li seminerleri, Eğitim danışmanlığı için ebeveynanaokulu@gmail.com’dan, Sorularınız için Instagram @ebeveynanaokulu hesabından bana ulaşabilirsiniz.