Ali Rıza Demircan

Kurucu - Yönetim Kurulu Başkanı


Ardev Vakfı kurucusu Ali Rıza Demircan, 1945 yılında İstanbul/Kasımpaşa’da doğdu. Rize’nin Sütlüce köyünden Faik ve Hamdiye Demircan’ın yedinci çocuğudur. 1969’da İstanbul İmam-Hatip Lisesini birincilikle bitirdi. Aynı yıl o zamanki adı İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü olan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini de birincilikle kazandı. Demircan, üniversiteden pekiyi dereceyle mezun oldu. 1970 yılında Süleymaniye Camii Hatipliğine, bir yıl sonra da Hatiplik kaldırıldığı için aynı caminin İmam-Hatipliğine tayin edildi. Bu camide on iki yıl görev yaptı.1976-1978 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi’nde İhtisas gördü. Kitapları ve konferansları sebebiyle Türk Ceza Kanununun 163. maddesini ihlalden yedi defa Ağır Ceza ve Devlet Güvenlik Mahkemelerinde yargılandı. Hutbe, vaaz, seminer, konferans, radyo ve televizyon konuşmaları ile ülkemiz genelinde tanınmaya başladı. Evli ve 9 çocuk babası Ali Rıza Demircan’ın basılmış eserleri şunlardır: 1. Süleymaniye Minberinden İslâm Nizamı (3 cilt) 2. İslâmî Kimliğimizi Korumak (İslâm’da Batıla Benzemenin Hükmü) 3. Allah’ın Resûlü’nden Hayat Dersleri (Allah’ın Resûlü’nden Hayat Düstûrları) 4. İslâm’a Göre Cinsel Hayat (2 cilt bir arada) 5. İslâm’ın Işığında Haklar, Hürriyetler, Vazîfeler (Cuma Mesajları) 6. Hac ve Umre Yüceliğe Çağrıdır (5 kitap bir arada) 7. Söyleşiler 8. Kur’ân ve Sünnet Işığında Cennet Hayatı 9.Kur’ân ve Sünnet Işığında Câriyeler ve Sömürülen Cinsellikleri 10. Namaza Çağrı

Hutbe, vaaz, seminer, konferans, radyo ve televizyon konuşmaları ile ülkemiz genelinde tanınmaya başladı.

Eymen Faik DEMİRCAN

Yönetim Kurulu Üyesi - Başkan Vekili


Dr. Eymen NAMAZCI

Yönetim Kurulu Üyesi


1983 yılında İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına 2006 yılında Murat Eğitim Kurumları bünyesinde öğretmen olarak başladı ve 2018 yılına kadar bu görevini ifa etti. Marmara Üniversitesi Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Tezli Yüksek Lisans programından 2013 yılında başarı ile mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı ve 2019 yılının Ağustos ayında buradan ayrıldı. 2023 yılı itibariyle İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi programında doktorasını tamamlamıştır.

2016 - 2019 yılları arasında (BIG) Beyoğlu İş Adamları Grubu’nun Genel Sekreterlik görevini yürütmüştür. Eymen Namazcı, 10 Ekim 2017 tarihinde yapılan Beyoğlu Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısında Beyoğlu Kent Konseyi Genel Sekreteri seçildi, 2019 Yerel Yönetim Seçimleri ile bu görevinden ayrıldı. 2019 yılında açılan Akademi Beyoğlu’nun kurucu müdürlüğünü yaptı. Medeniyet Derneği’nin 21 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Genel Kurulu ile Yönetim Kurulu üyesi seçilen Eymen Namazcı aynı zamanda Araştırma Dayanışma ve Eğitim Vakfının (ARDEV) müdürlüğünü de yürütmektedir. Ülkemizdeki üniversitelerin yurt dışında tanıtımı ve yurt dışından yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemize yönlendirilmesi adına çalışan Find And Study’nin kurucusudur. 2021 Haziran ayında yapılan genel kurul ile MÜMDER (Marmara Üniversitesi Mezun ve Mensupları Derneği) Yönetim Kurulu üyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları ile ilişkiler birimi başkanı seçilmiştir. Şeyma Demircan Namazcı ile 2018 yılında evlenen Eymen Namazcı, Yusuf Safi’nin babasıdır.

Furkan Selim SARUHAN

Yönetim Kurulu Üyesi


Şeyma DEMİRCAN NAMAZCI

Yönetim Kurulu Üyesi