lacivert logo

Belgelerini Hazırla

Kabul Mektubunu en hızlı şekilde ve ücretsiz olarak al ve kayıt işlerini Find And Study ile tamamla

SINAVSIZ ÜNİVERSİTE İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

BİZE BU NUMARADAN ULAŞABİLİRSİNİZ 0552 689 85 15

Sadece diploma ile Türkiye’de Üniversite eğitimi almak ister misiniz?

Ardev – Araştırma Dayanışma ve Eğitim Vakfı olarak, yurt dışından Türkiye’ye üniversite eğitimi almak için gelen, Türk Üniversitelerinde eğitim fırsatlarından faydalanacak, Türkiye Bursları programı ile ülkemizin eşsiz güzelliklerini keşfedecek yabancı (misafir) öğrencilerin sosyal faaliyetlerini desteklemek ve sosyal uyumlarını sağlamak için çalışıyoruz.

Sizlere Türkiye’de yüksek öğretim sistemi hakkında bilgi vermek istiyoruz

Öncelikle Türkiye’de  devlet ve özel olmak üzere iki üniversite tipi vardır. Devlet üniversitelerinde eğitim alabilmek için,  üniversitelerin uyguladığı ya da kabul ettikleri sınavlara girmeli ve geçerli bir sonuç almalısınız. Bu aşamadan sonra, üniversiteden kabul mektubu alabilirsiniz. Sınavsız eğitim alabilmek için ise eğitim danışmanlık şirketlerinden destek alabilirsiniz.

slider_01_Calisma-Yuzeyi-1_min_new

Özel üniversitelerde de sınav uygulanmaktadır. Ancak bu sınav, sizlerin burs hakkı kazanmasını sağlamaktadır. Üniversitelerle anlaşmalı olan eğitim danışmanlık şirketleri, bu sınavlara girmenize gerek kalmadan sizlerin %75’e varan burs alabilmenizi sağlamaktadır.

 

Türkiye’de tıp fakültesi, diş hekimliği, mühendislik, mimarlık, hukuk, fizyoterapi, ekonomi, işletme, vb. alanlarda eğitim alabilirsiniz. Herhangi bir sınava girmeden sadece diplomanız ile eğitim almak için ilgili programları inceleyebilir ve ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

 

Neden Türkiye'de Eğitim Almalısınız?

  • Türk Üniversiteleri yüksek kaliteli eğitim sunmaktadır.
  • Türkiye’nin eşsiz kültürünü ve coğrafyasını keşfetme fırsatı.
  • Çoğu ülkeye kıyasla daha düşük yaşam maliyetleri.
  • Erasmus programları ile Avrupa Üniversiteleri ile değişim programı fırsatı.
  • Yüksek burs oranları.
  • Üniversite sonrası iş ve kariyer fırsatları.