İslâm'da Projemizin İkincisi Başlıyor!

İlk Ders 31 Ağustos'ta

ARDEV olarak ikincisini düzenlemekten gurur duyduğumuz, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği, Mirat Haber ve Emir Turizm desteği ve kıymetli hocalarımızın katkıları ile gerçekleştireceğimiz sekiz ay sürecek "İSLÂM'DA" projemiz ile beş alt başlığı ele alacağız.

Geleneksel ARDEV İftarı Gerçekleşti

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ise kurtuluş olan Ramazan Ayı paylaşma duygularımızın kabardığı mübarek bir aydır. Paylaşma, aynı duyguları, doğruları paylaşma olmanın yanında en yalın hali ile soframızı paylaşmayı ifade etmektedir. Ramazan ayı boyunca çok sayıda STK iftar organizasyonu yaparak kurdukları gönül sofraları ile birlikteliğimizi pekiştirmektedir.

ARDEV Tarafından Düzenlenen “İslâm’da Şehir” Seminerleri Başlıyor!

ARDEV tarafından organize edilen, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve kıymetli konukların katkıları ile gerçekleşen tamamı yedi ay sürecek “İSLÂM’DA” projesi ile dört alt başlık ele alınıyor. 
6 hafta süren seminerler ARDEV’in Süleymaniye’deki merkezinde cumartesi günleri 10:00 ile 13:00 saatleri arasında yapılıyor. Katılımcılara ise Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin de logosunun olduğu “Katılım Belgesi” veriliyor.

İslâm'da Ekonomi, İslâm'da Sanat, ve İslâm'da Sağlık seminerlerini başarı ile bitiren ARDEV'de 13 Nisan saat 10:00'da İslâm'da Şehir seminerleri başlayacak. Seminerler, ARDEV Yönetim Kurulu Başkanı, ilahiyatçı- yazar Ali Rıza Demircan, Prof. Dr. Ali Seyyar, Öğretim Görevlisi Eymen Namazcı, Mimar Çelik Erengezgin, Yazar Taha Kılınç ve Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kömürcüoğlu katılımı ile gerçekleşecek. Seminerler aynı zamanda ARDEV'in ardevorg adlı Facebook hesabından da canlı olarak izlenebilecek.

Başvuru için: https://forms.gle/ukb37LBDMACSuHSL9

Ardev Konuşma Kulübü Başlıyor!

Eğitimin Amacı:
“Anlıyorum ama konuşamıyorum” diyorsanız dört haftalık bu eğitim tam sizin için. Amacımız, İngilizce ve Arapça dillerinde konuşma pratiği yapmak ve daha akıcı konuşma için gerekli özgüveni sağlamak.

Kimler İçin Uygun?
İngilizce ve Arapça dillerinde konuşma kabiliyetini geliştirmek isteyen herkese

Arapça Eğitimi Hakkında Bilgiler:
• Eğitim Başlangıç ve Bitiş: 8 Nisan 2019 – 1 Mayıs 2019
• Eğitim Süresi: 16 saat
• Eğitim Günü: Pazartesi – Çarşamba
• Eğitim Saatleri: 14:00- 16:00
• Eğitim, ARDEV’de yapılacaktır.

• Eğitim ÜCRETSİZdir.

Başvuru için: https://forms.gle/1cgnzLZ2nTRCVrth6

İngilizce Eğitimi Hakkında Bilgiler:
• Eğitim Başlangıç ve Bitiş: 9 Nisan 2019 – 2 Mayıs 2019
• Eğitim Süresi: 16 saat
• Eğitim Günü: Salı – Perşembe 
• Eğitim Saatleri: 14:00- 16:00
• Eğitim, ARDEV’de yapılacaktır.

• Eğitim ÜCRETSİZdir.

Başvuru için: https://forms.gle/u447Azv3R23K4Hkx9
İslam'da Sağlık Kayıtları Başladı

Ekonomi, Sanat, Sağlık ve Şehir konularının islami açıdan ele alacağımız derslerimize katılan katılımcılarımıza Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi tarafından sertifika verilecektir.
Programlar Cumartesi günleri 10:00 -13:00 saatleri arasında ARDEV'in Süleymaniye'deki merkezinde yapılacak ve altışar hafta sürecektir.

Programlarımız ücretsizdir. Kontejanlarımız sınırlıdır.

ARDEV

Kayıt için linkteki formu doldurunuz. https://goo.gl/forms/ifQTJOdXykBqUSAo2

İletişim: 02124587474

İslâm'da Sanat Dersleri İçin Kayıtlar Başladı

ARDEV olarak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği, Klasik Sanatlar Merkezi desteği ve kıymetli konuklarımızın katkıları ile gerçekleştireceğimiz İslâm'da genel başlıklı projemizin ikincisi olan "İslâm'da Sanat" derslerimizin kayıtları başladı. 6 hafta sürecek olan derslerimiz ücretsiz ve sertifikalıdır.

İslâm'da Ekonomi Kapanış Paneli

İslâm'da Ekonomi derslerimizi Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ev sahipliğinde vakfımızın yönetim kurulu başkanı Sn. Ali Rıza Demircan ve iktisatçı - yazar Sn. Yunus Ekşi'nin katılımı ve FSMVÜ Sürekli Eğitim Merkezi müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Avcı'nın modere ettiği bir panel ve sertifika töreni ile sonlandırdık.

İlk Ders: İslâm'da Ekonomi

ARDEV olarak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği, Klasik Sanatlar Merkezi desteği ve kıymetli konuklarımızın katkıları ile gerçekleştireceğimiz yedi ay sürecek "İslâm'da" projemiz ile dört alt başlığı ele alacağız.

İlk Ders 29 Eylül'de

ARDEV olarak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği, Klasik Sanatlar Merkezi desteği ve kıymetli konuklarımızın katkıları ile gerçekleştireceğimiz yedi ay sürecek "İSLAM'DA" projemiz ile dört alt başlığı ele alacağız.

Geleneksel ARDEV İftarına Yoğun İlgi

Kuruculuğunu ilahiyatçı ve yazar Ali Rıza DEMİRCAN'ın yaptığı ve kısa adı ARDEV olan Araştırma, Dayanışma ve Eğitim Vakfı'nın geleneksel olarak tertiplediği iftar programı dün akşam yoğun katılımla gerçekleşti.

TRT Haber Ekibi Vakfımızdaydı

Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz'ın gerçekleştirdiği ve TRT Haber'de yayınlanan "Hatıra Defteri" adlı belgesel için vakfımıza gelen program ekibi Ali Rıza DEMİRCAN hoca ile program çekimi gerçekleştirdi.